HUAWEI P20 Lite

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

5.84"

1080x2280

RAM И CHIPSET

4GB RAM

HiSilicon Kirin 659

КАМЕРА И ВИДЕО

16MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3000mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
%

10,990 ден.

* Редовна цена:

14,690 ден.

24 месеци гаранција

Повеќе како ова

Huawei Y9 (2018)
HUAWEI Y9 (2018)
Huawei P20 Pro
HUAWEI P20 Pro
Samsung Gear S3 frontier
SAMSUNG Gear S3 frontier
Apple iPhone 7 Plus
APPLE iPhone 7 Plus