HUAWEI P20 Pro

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.1"

1080x2240

RAM И CHIPSET

-

Hisilicon Kirin 970

КАМЕРА И ВИДЕО

40MP

2160p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
%

25,790 ден.

* Редовна цена:

32,590 ден.

24 месеци гаранција

Повеќе како ова

Apple iPhone 11
APPLE iPhone 11
Xiaomi Mi 9T Pro
XIAOMI Mi 9T Pro
Honor 8X
HONOR 8X
Huawei Mate 20 lite
HUAWEI Mate 20 lite