HUAWEI Mate 20 lite

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.3"

1080x2340

RAM И CHIPSET

4GB

Hisilicon Kirin 710

КАМЕРА И ВИДЕО

20MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3750mAh

Li-Ion

%

14,190 ден.

* Редовна цена:

17,190 ден.

24 месеци гаранција

Повеќе како ова

Honor 7S
HONOR 7S
Samsung Galaxy M10
SAMSUNG Galaxy M10
Samsung Galaxy S9
SAMSUNG Galaxy S9
Samsung Galaxy C7 Pro
SAMSUNG Galaxy C7 Pro