NOKIA 8.1 (Nokia X7)

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.18"

1080x2280

RAM И CHIPSET

-

Snapdragon 710

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

2160p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3500mAh

Li-Ion

24,590 ден.

24 месеци гаранција

Повеќе како ова

Honor 8S
HONOR 8S
Huawei P30
HUAWEI P30
Samsung Galaxy A30
SAMSUNG Galaxy A30
Huawei Mate 20 lite
HUAWEI Mate 20 lite