HUAWEI Y7 Pro (2019)

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.26"

720x1520

RAM И CHIPSET

3GB RAM

Snapdragon 450

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

Ново

10.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Apple iPhone 11 Pro Max
APPLE iPhone 11 Pro Max
Xiaomi Mi A3
XIAOMI Mi A3
Huawei P30 lite
HUAWEI P30 lite
Huawei Mate 20 Pro
HUAWEI Mate 20 Pro