HUAWEI Mate 10 Lite

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

5.9"

1080x2160

RAM И CHIPSET

-

HiSilicon Kirin 659

КАМЕРА И ВИДЕО

16MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3340mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE

9,190 ден.

24 месеци гаранција

Повеќе како ова

Apple iPhone XS Max
APPLE iPhone XS Max
Apple Watch 3 Sport
APPLE Watch 3 Sport
Apple iPhone 7
APPLE iPhone 7
Samsung Galaxy A7 (2016)
SAMSUNG Galaxy A7 (2016)