SAMSUNG Galaxy A2 Core

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

5.0"

540x960

RAM И CHIPSET

1GB RAM

Exynos 7870 Octa

КАМЕРА И ВИДЕО

5MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

2600mAh

Li-Ion

Ново

6.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy Note10+
SAMSUNG Galaxy Note10+
Samsung Galaxy A60
SAMSUNG Galaxy A60
Samsung Galaxy A20
SAMSUNG Galaxy A20
Samsung Galaxy S8
SAMSUNG Galaxy S8