XIAOMI Redmi 8

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.22"

720x1520

RAM И CHIPSET

-

Snapdragon 439

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

5000mAh

Li-Ion

Конфигурации

8.900 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Zenfone Max Pro (M2) ZB631KL
ZENFONE Max Pro (M2) ZB631KL
Samsung Galaxy S10e
SAMSUNG Galaxy S10e
Samsung Galaxy C9 Pro
SAMSUNG Galaxy C9 Pro
Samsung Galaxy C7 Pro
SAMSUNG Galaxy C7 Pro