HUAWEI Y6s (2019)

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.09"

720x1560

RAM И CHIPSET

3GB

MT6765 Helio P35

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3020mAh

Li-Ion

Бесплатна достава

10.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Mi Note 10
XIAOMI Mi Note 10
Samsung Samsung Galaxy Buds
SAMSUNG Samsung Galaxy Buds
Huawei Y Max
HUAWEI Y Max
Apple iPhone 7
APPLE iPhone 7