SAMSUNG A03S

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.5"

720x1600

RAM И CHIPSET

3GB

MediaTek MT6765 Helio P35 (12nm)

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

5000mAh

Li-Ion

Конфигурации

8.590 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A22 5G
SAMSUNG Galaxy A22 5G
Xiaomi Redmi Note 10
XIAOMI Redmi Note 10
Samsung Galaxy M62
SAMSUNG Galaxy M62
Samsung Galaxy S21 5G
SAMSUNG Galaxy S21 5G