SAMSUNG Galaxy A22

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.4''

720 x 1600 pixels

RAM И CHIPSET

4GB

Mediatek Helio G80 (12 nm)

КАМЕРА И ВИДЕО

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

Li-Po 5000 mAh

-

Конфигурации

БОЈА

11.990 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A22 5G
SAMSUNG Galaxy A22 5G
Xiaomi Mi 10T Lite 5G
XIAOMI Mi 10T Lite 5G
Samsung Galaxy M62
SAMSUNG Galaxy M62
Apple iPhone SE (2020)
APPLE iPhone SE (2020)