HUAWEI Y9 (2019)

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.5"

1080x2340

RAM И CHIPSET

4GB

Hisilicon Kirin 710

КАМЕРА И ВИДЕО

16MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

12,990 ден.

24 месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A60
SAMSUNG Galaxy A60
Samsung Galaxy M20
SAMSUNG Galaxy M20
Huawei Mate 10 Lite
HUAWEI Mate 10 Lite
Samsung Galaxy A7 (2017)
SAMSUNG Galaxy A7 (2017)