HONOR 10 Lite

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.21"

1080x2340

RAM И CHIPSET

-

Hisilicon Kirin 710

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3400mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
%

8.600 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy S21 5G
SAMSUNG Galaxy S21 5G
Xiaomi Poco M3
XIAOMI Poco M3
Samsung Galaxy Tab A7 10.4 (2020)
SAMSUNG Galaxy Tab A7 10.4 (2020)
Nokia 105 (2017) Duos
NOKIA 105 (2017) Duos