HUAWEI Y9 (2019)

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.5"

1080x2340

RAM И CHIPSET

-

Hisilicon Kirin 710

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

Конфигурации

10.400 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy S21 5G
SAMSUNG Galaxy S21 5G
Apple iPhone SE (2020)
APPLE iPhone SE (2020)
Huawei Y7 Pro (2019)
HUAWEI Y7 Pro (2019)
Apple iPhone XS
APPLE iPhone XS