APPLE iPhone SE (2020)

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

4.7"

750x1334

RAM И CHIPSET

3GB

Apple A13 Bionic

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

4K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

1821mAh

Li-Ion

Конфигурации

25.790 ден.

12месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Mi 10 Lite 5G
XIAOMI Mi 10 Lite 5G
Asus ROG Phone 5
ASUS ROG Phone 5
Samsung Galaxy S21 5G
SAMSUNG Galaxy S21 5G
Apple iPhone 12 Pro
APPLE iPhone 12 Pro