XIAOMI Mi 10 Lite 5G

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.57"

1080x2400

RAM И CHIPSET

-

Snapdragon 765G

КАМЕРА И ВИДЕО

-

4K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

-

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE

19.700 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

OnePlus Nord
ONEPLUS Nord
Samsung Galaxy Watch Active2
SAMSUNG Galaxy Watch Active2
Huawei P Smart (2019)
HUAWEI P Smart (2019)
Huawei Mate 20 Pro
HUAWEI Mate 20 Pro