XIAOMI Mi 10 5G

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.67"

1080x2340

RAM И CHIPSET

-

Snapdragon 865

КАМЕРА И ВИДЕО

108MP

8K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4780

Li-Ion

Конфигурации

RAM

38.150 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Apple iPhone 12 Pro
APPLE iPhone 12 Pro
Huawei Watch 2
HUAWEI Watch 2
Samsung Galaxy A21s
SAMSUNG Galaxy A21s
Samsung Galaxy A41
SAMSUNG Galaxy A41