APPLE iPhone 12 mini

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

5.4"

1080x2340

RAM И CHIPSET

4GB

Apple A14 Bionic

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

4K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

-

Li-Ion

40.590 ден.

12месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A52
SAMSUNG Galaxy A52
Apple iPad 10.2 (2020)
APPLE iPad 10.2 (2020)
Xiaomi Mi 10 5G
XIAOMI Mi 10 5G
Samsung Galaxy A20e
SAMSUNG Galaxy A20e