XIAOMI Redmi 9

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.53"

1080x2340

RAM И CHIPSET

3GB

Helio G80

КАМЕРА И ВИДЕО

-

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

-

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE

7.380 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Redmi Note 10
XIAOMI Redmi Note 10
Apple iPhone 12 mini
APPLE iPhone 12 mini
Huawei Y6s (2019)
HUAWEI Y6s (2019)
Apple iPhone 11 Pro
APPLE iPhone 11 Pro