SAMSUNG Galaxy S20+

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.7"

1440x3200

RAM И CHIPSET

-

Exynos 990

КАМЕРА И ВИДЕО

-

4320p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4500mAh

-

Конфигурации

ТЕХНОЛОГИЈА
STORAGE
%

35.800 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A12
SAMSUNG Galaxy A12
Apple Watch Series 6
APPLE Watch Series 6
OnePlus Nord
ONEPLUS Nord
Huawei Y9 (2018)
HUAWEI Y9 (2018)