APPLE iPhone 12

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.1"

1170x2532

RAM И CHIPSET

-

Apple A14 Bionic

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

4K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

-

Li-Ion

%

46.290 ден.

12месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy M51
SAMSUNG Galaxy M51
Huawei Y6s (2019)
HUAWEI Y6s (2019)
Samsung Galaxy A71
SAMSUNG Galaxy A71
Apple iPhone 11
APPLE iPhone 11