APPLE iPhone 12

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.1"

1170x2532

RAM И CHIPSET

4GB

Apple A14 Bionic

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

4K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

-

Li-Ion

44.390 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Asus ROG Phone 5
ASUS ROG Phone 5
Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G
SAMSUNG Galaxy Note20 Ultra 5G
Samsung Galaxy A21s
SAMSUNG Galaxy A21s
Samsung Galaxy Watch Active2
SAMSUNG Galaxy Watch Active2