XIAOMI Redmi 9C

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.53"

720x1600

RAM И CHIPSET

3GB

Helio G35

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

-

Li-Ion

8.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Poco M3 Pro 5G
XIAOMI Poco M3 Pro 5G
Samsung Galaxy A42 5G
SAMSUNG Galaxy A42 5G
Huawei Watch GT 2
HUAWEI Watch GT 2
Samsung Galaxy A51
SAMSUNG Galaxy A51