APPLE iPhone XR

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.1"

828x1792

RAM И CHIPSET

3GB RAM

Apple A12 Bionic

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

2160p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

2942mAh

Li-Ion

Бесплатна Достава

32.000 ден.

12месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy Fold
SAMSUNG Galaxy Fold
Xiaomi Redmi Note 9
XIAOMI Redmi Note 9
Huawei Y6s (2019)
HUAWEI Y6s (2019)
Samsung Galaxy S10+
SAMSUNG Galaxy S10+