APPLE iPhone 8

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

4.7"

750x1334

RAM И CHIPSET

2GB RAM

Apple A11 Bionic

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

2160p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

1821mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE

26.990 ден.

12месеци гаранција

Повеќе како ова

Apple iPhone 12 Pro
APPLE iPhone 12 Pro
Apple iPhone 12
APPLE iPhone 12
Samsung Galaxy S20+
SAMSUNG Galaxy S20+
Samsung Galaxy C9 Pro
SAMSUNG Galaxy C9 Pro