XIAOMI Redmi 8

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.22"

720x1520

RAM И CHIPSET

-

Snapdragon 439

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

5000mAh

Li-Ion

Конфигурации

%

9.500 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A11
SAMSUNG Galaxy A11
Apple Airpods 2
APPLE Airpods 2
Samsung Galaxy S10+
SAMSUNG Galaxy S10+
Apple iPhone XR
APPLE iPhone XR