HUAWEI Y6s (2019)

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.09"

720x1560

RAM И CHIPSET

3GB

MT6765 Helio P35

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3020mAh

Li-Ion

10.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Redmi Note 8 2021
XIAOMI Redmi Note 8 2021
Xiaomi Black Shark 4
XIAOMI Black Shark 4
Xiaomi Poco X3 Pro
XIAOMI Poco X3 Pro
Huawei Watch GT 2 Pro
HUAWEI Watch GT 2 Pro