HUAWEI P40 lite E

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.39"

720x1560

RAM И CHIPSET

4GB

Kirin 710F

КАМЕРА И ВИДЕО

48MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

Бесплатна Достава

12.900 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Huawei P40 Pro
HUAWEI P40 Pro
Huawei P30 lite
HUAWEI P30 lite
Samsung Galaxy S10
SAMSUNG Galaxy S10
Apple iPhone 8
APPLE iPhone 8