HUAWEI P40 lite

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.4"

1080x2310

RAM И CHIPSET

-

Kirin 810

КАМЕРА И ВИДЕО

-

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4200mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

15.000 ден.

* Редовна цена:

17.200 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A21s
SAMSUNG Galaxy A21s
Xiaomi Redmi Note 9S
XIAOMI Redmi Note 9S
Apple iPhone SE (2020)
APPLE iPhone SE (2020)
Apple iPhone XR
APPLE iPhone XR