SAMSUNG Galaxy A7 (2016)

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

5.5"

1080x1920

RAM И CHIPSET

3GB RAM

Exynos 7580 Octa

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3300mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
%

9.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Mi Note 10 Pro
XIAOMI Mi Note 10 Pro
Samsung Galaxy S10+
SAMSUNG Galaxy S10+
Samsung Galaxy A6+ (2018)
SAMSUNG Galaxy A6+ (2018)
Apple iPhone 8
APPLE iPhone 8