HUAWEI P Smart (2019)

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.21"

1080x2340

RAM И CHIPSET

3GB RAM

Hisilicon Kirin 710

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3400mAh

Li-Ion

10,690 ден.

24 месеци гаранција

Повеќе како ова

Honor 8X
HONOR 8X
Samsung Galaxy S10+
SAMSUNG Galaxy S10+
Samsung Galaxy A9 (2018)
SAMSUNG Galaxy A9 (2018)
Nokia 105 (2017) Duos
NOKIA 105 (2017) Duos