HONOR 10 Lite

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.21"

1080x2340

RAM И CHIPSET

-

Hisilicon Kirin 710

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3400mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
Бесплатна Достава

11.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A20e
SAMSUNG Galaxy A20e
Xiaomi Redmi K20 Pro
XIAOMI Redmi K20 Pro
Huawei P30 Pro
HUAWEI P30 Pro
Samsung Galaxy A30
SAMSUNG Galaxy A30