APPLE iPhone 7 Plus

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

5.5"

1080x1920

RAM И CHIPSET

3GB RAM

Apple A10 Fusion

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

2160p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

2900mAh

Li-Ion

34,390 ден.

24 месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A2 Core
SAMSUNG Galaxy A2 Core
Xiaomi Redmi Note 7
XIAOMI Redmi Note 7
Huawei Y7 Pro (2019)
HUAWEI Y7 Pro (2019)
Samsung Galaxy A7 (2018)
SAMSUNG Galaxy A7 (2018)