HUAWEI Y Max

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

7.12"

1080x2244

RAM И CHIPSET

4GB RAM

Snapdragon 660

КАМЕРА И ВИДЕО

16MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

5000mAh

Li-Ion

16.890 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Huawei Y6s (2019)
HUAWEI Y6s (2019)
Apple Airpods 2
APPLE Airpods 2
Nokia 8110 4G
NOKIA 8110 4G
Samsung Galaxy A8+ (2018)
SAMSUNG Galaxy A8+ (2018)