XIAOMI Redmi Note 9S

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.67"

1080x2400

RAM И CHIPSET

-

Snapdragon 720G

КАМЕРА И ВИДЕО

-

4K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

5020mAh

Li-Ion

Конфигурации

%

12.900 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

OnePlus 8 Pro
ONEPLUS 8 Pro
Samsung Galaxy A21s
SAMSUNG Galaxy A21s
Xiaomi Redmi 8
XIAOMI Redmi 8
Apple iPhone XS
APPLE iPhone XS