APPLE iPhone 12

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.1"

1170x2532

RAM И CHIPSET

-

Apple A14 Bionic

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

4K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

-

Li-Ion

%

47.900 ден.

12месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A21s
SAMSUNG Galaxy A21s
Realme 5 Pro
REALME 5 Pro
Samsung Galaxy S20 Ultra
SAMSUNG Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy Watch Active2
SAMSUNG Galaxy Watch Active2