APPLE iPhone 12 mini

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

5.4"

1080x2340

RAM И CHIPSET

-

Apple A14 Bionic

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

4K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

-

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
%

46.000 ден.

12месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy Tab S6 Lite
SAMSUNG Galaxy Tab S6 Lite
Samsung Galaxy S20+
SAMSUNG Galaxy S20+
Samsung Galaxy Watch Active2
SAMSUNG Galaxy Watch Active2
Huawei P Smart (2019)
HUAWEI P Smart (2019)