ASUS ROG Phone 5

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.78"

1080x2448

RAM И CHIPSET

1

Snapdragon 888

КАМЕРА И ВИДЕО

64MP

8K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

-

Li-Ion

40.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy F62
SAMSUNG Galaxy F62
OnePlus Nord
ONEPLUS Nord
Samsung Galaxy A11
SAMSUNG Galaxy A11
Samsung Galaxy S20
SAMSUNG Galaxy S20