XIAOMI Redmi Note 10

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.43"

1080x2400

RAM И CHIPSET

4

Snapdragon 678

КАМЕРА И ВИДЕО

-

4K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

-

Li-Ion

Конфигурации

RAM
STORAGE

12.890 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy S21+ 5G
SAMSUNG Galaxy S21+ 5G
Apple iPhone 12 Pro Max
APPLE iPhone 12 Pro Max
Samsung Galaxy A71
SAMSUNG Galaxy A71
Samsung Galaxy Watch
SAMSUNG Galaxy Watch