SAMSUNG Galaxy A72

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.7"

1080x2400

RAM И CHIPSET

6GB

Snapdragon 720G

КАМЕРА И ВИДЕО

-

4K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

-

Li-Ion

Конфигурации

25.790 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy S20 FE
SAMSUNG Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy Watch3
SAMSUNG Galaxy Watch3
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
XIAOMI Redmi Note 8 Pro
Apple iPhone 7
APPLE iPhone 7