XIAOMI Mi 11 Lite

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.55"

1080x2400

RAM И CHIPSET

1

Snapdragon 732G

КАМЕРА И ВИДЕО

64MP

4K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

-

Li-Ion

18.490 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Nokia 3310 (2017)
NOKIA 3310 (2017)
Samsung Galaxy S21+ 5G
SAMSUNG Galaxy S21+ 5G
Apple iPad 10.2 (2020)
APPLE iPad 10.2 (2020)
Samsung Galaxy Watch Active2
SAMSUNG Galaxy Watch Active2