XIAOMI Mi 10 5G

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.67"

1080x2340

RAM И CHIPSET

8GB

Snapdragon 865

КАМЕРА И ВИДЕО

108MP

8K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4780

Li-Ion

Конфигурации

33.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy F62
SAMSUNG Galaxy F62
Samsung Galaxy A02
SAMSUNG Galaxy A02
Xiaomi Redmi 9
XIAOMI Redmi 9
Huawei Watch GT 2 Pro
HUAWEI Watch GT 2 Pro