HUAWEI Mate 20 Pro

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.39"

1440x3120

RAM И CHIPSET

-

HiSilicon Kirin 980

КАМЕРА И ВИДЕО

40MP

2160p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4200mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

27.700 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy Note20 Ultra
SAMSUNG Galaxy Note20 Ultra
Samsung Galaxy A01 Core
SAMSUNG Galaxy A01 Core
Apple Airpods 2
APPLE Airpods 2
Apple iPhone 7 Plus
APPLE iPhone 7 Plus