HUAWEI Y9 (2018)

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

5.93"

1080x2160

RAM И CHIPSET

-

HiSilicon Kirin 659

КАМЕРА И ВИДЕО

16MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

7.390 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Redmi Note 10
XIAOMI Redmi Note 10
Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G
SAMSUNG Galaxy Note20 Ultra 5G
Xiaomi Redmi 9
XIAOMI Redmi 9
Samsung Galaxy A21s
SAMSUNG Galaxy A21s