HUAWEI P30 lite

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.15"

1080x2312

RAM И CHIPSET

-

Hisilicon Kirin 710

КАМЕРА И ВИДЕО

24MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3340mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
Бесплатна Достава

13.500 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Black Shark 3
XIAOMI Black Shark 3
OnePlus 8 Pro
ONEPLUS 8 Pro
Samsung Galaxy A51
SAMSUNG Galaxy A51
Apple Airpods 2 Wireles
APPLE Airpods 2 Wireles