HUAWEI P30

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.1"

1080x2340

RAM И CHIPSET

-

HiSilicon Kirin 980

КАМЕРА И ВИДЕО

40MP

2160p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3650mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
Бесплатна Достава

27.700 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy M01
SAMSUNG Galaxy M01
Samsung Galaxy Tab S6 Lite
SAMSUNG Galaxy Tab S6 Lite
Apple iPhone 8
APPLE iPhone 8
Samsung Galaxy C9 Pro
SAMSUNG Galaxy C9 Pro