SAMSUNG Galaxy A20e

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

5.8"

720x1560

RAM И CHIPSET

3GB RAM

Exynos 7884

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3000mAh

Li-Ion

8.300 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Nokia 3310 (2017)
NOKIA 3310 (2017)
Xiaomi Mi 10 5G
XIAOMI Mi 10 5G
OnePlus 8 Pro
ONEPLUS 8 Pro
Apple Watch Series 5
APPLE Watch Series 5