XIAOMI Redmi Note 8 Pro

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.53"

1080x2340

RAM И CHIPSET

-

Helio G90T

КАМЕРА И ВИДЕО

-

2160p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4500mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
%

12.300 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Redmi 9
XIAOMI Redmi 9
Xiaomi Poco X3 NFC
XIAOMI Poco X3 NFC
Huawei P40 lite
HUAWEI P40 lite
Huawei Y7 Pro (2019)
HUAWEI Y7 Pro (2019)