XIAOMI Redmi Note 8

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.3"

1080x2340

RAM И CHIPSET

-

Snapdragon 665

КАМЕРА И ВИДЕО

-

4K Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
Бесплатна Достава

10.400 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
XIAOMI Redmi Note 9 Pro
Samsung Galaxy A51
SAMSUNG Galaxy A51
Huawei Y9 (2019)
HUAWEI Y9 (2019)
Apple iPhone XS Max
APPLE iPhone XS Max