SAMSUNG Galaxy S20

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.2"

1440x3200

RAM И CHIPSET

-

Exynos 990

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

4320p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
%

35.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Huawei Watch GT 2 Pro
HUAWEI Watch GT 2 Pro
OnePlus 8 Pro
ONEPLUS 8 Pro
Xiaomi Redmi Note 9
XIAOMI Redmi Note 9
Samsung Galaxy A01
SAMSUNG Galaxy A01